Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

Oğlak burcu olanların tabiatı topraktır. Toprak tabiatlı olmak onları biraz maddiyatçı yapar. Tüm oğlak burçları ayağı yere basan, güvenli tiplerdir. Hoş insanlar olmalarının yanı sıra, son derece ihtiraslıdırlar. Yalnızlığı tercih etmek, oğlak burcunun genel özellikleri arasındadır. Hal bu ki, yalnızlığı sevmezler.

Aslan burcu kadar olmasa da, beğenilme arzusu da, oğlak burcunun genel özellikleri arasındadır. Davranışları sakin, hareketleri gerçekçi, niyetleri ciddidir. Disiplin, oğlak burcunun özellikleri arasında en temel olanlardan biridir. İnatçılık ta oğlak burcunun genel özellikleri arasındadır. Hatta tüm burçlar arasında en inatçı olanıdır. Bu yüzden çevrelerinde inatçı keçi olarak tanınırlar.

Asla boşa zaman geçirmezler. Her zaman kendilerine başarı ve kazanç sağlayacak şeylerin peşinden giderler. Bunu o kadar iradeli bir şekilde yaparlar ki, sonunda mutlaka kazananlardan olurlar. Romantizme de yeteneklidirler ama asla romantizmin gözlerini kör etmesine izin vermezler. Maddi anlamda yeterli hissetmedikleri sürece evlilik yapmak istemezler. Kuvvetli bir bünyeye sahiptirler ve hastalıklara karşı dirençlidirler.

11121 Okunma